Posted by admin on Kwiecień - 11 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam szczególnie wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele wspaniałych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!
źródło: sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Comments are closed.