Posted by admin on Styczeń - 8 - 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od narodzin rynku ścigali się w wynajdywaniu coraz to bardziej nowatorskich, „cudownych” przepisów i stosowaniu jeszczebarwniejszych i porywająco obwoływanych składników. Rajd ten przywiódł jednakże do tego, że każdego roku na swą zewnętrzną powłokę kładziemy krocie sztucznych odczynników. Większość z nich w ciągu lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W opozycji do tego postmodernistycznego pociągu wyłania się coraz powszechniej szanowana kosmetyka naturalna.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Stopniowo coraz bardziej możemy oglądać prąd polegający na umieszczaniu w produktach do pielęgnacji elementów wywodzących się z roślinnego ekosystemu. Niejednokrotnie bywają to półfabrykaty doskonale nieobce minionym pokoleniom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej rycynowy i tym podobne roślinne produkty, czy glinki. Z tego środowiska rodzą się ponadto marki proponujące stuprocentowo naturalne kosmetyki, czyli takie, wewnątrz których recepturze nie znajdziemy obecności chemicznych surowców.

Które rodki pochodzenia naturalnego warto zakupić oraz ze względu na co?

Duża liczba użytkowników obserwuje pozytywne rezultaty i decyduje się totalnie przejść na kosmetyki naturalne. Od czego rozpocząć, ażeby dojść do tego, czy zielone produkty będą tym czymś dla nas? Na pewno powinniśmy wypróbować organiczne, natłuszczające masło do ciała lub złuszczający scrub do ciała. Tego typu produkty stają się godne zainteresowania i dziecinnie łatwo jest je kupić. Jest możliwym również zabrać się za ich samodzielny wyrób. Natłuszczające masło do ciała na bazie masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy kosmetyk, w szczególności na zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała to również perfekcyjny produkt na początek. Wykonany własnym sumptem, chociażby z cukru czy mielonej kawy z adnotacją soku z aloesu i oleju arganowego w połączeniu z sokiem z kokosa kosztuje tyle co nic, a spisze się znakomicie, zapewniając niezwykle urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

Jak nie wpaść w reklamową pułapkę?

Zaczynając historię z naturalną kosmetyką dość prosto jest wpakować się w którąś z zasadzek umieszczanych przez wytwórców. Duża grupa opakowań na półkach sklepów bije po oczach frazami w stylu „bio” czy „natural”, jednak nader często mogą być to puste slogany. Powinnniśmy koniecznie przeglądać listy składników interesujących nas preparatów. Pożytecznie jest także podszkolić się, choćby z pomocą internetu, w zakresie tego, jakie z komponentów naprawdę są organiczne oraz pożyteczne, które natomiast krzywdzące.

Przeczytaj więcej na
kosmetyki naturalne

Comments are closed.